تبلیغات
خواص و فواید میوه ها - فواید الوچه
خواص و فواید میوه ها
فواید میوه ها و خاصیت كامل آنها | سیب - گلابی - گیلاس- موز- آناناس- نارگیل

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

فواید الوچه

 
معمولا كودكان با دیدن میوه‌هایی چون آلوچه و چغاله بادام بر روی چرخ دستی‌ها كه ظاهری تمیز و خیس دارند به گمان این كه خوراكی‌ها توسط فروشنده تمیز شده‌اند، آنها را خریداری و بلافاصله با پاشیدن مقداری نمك آن را میل می‌كنند. در حالی كه این میوه‌ها اصولا نشسته و ضد عفونی نشده‌اند و آبی كه بر روی آنها پاشیده می‌شود صرفا برای تازه و خوش منظره نگه داشتن آن است.
با شروع فصل بهار این گونه میوه‌ها توسط میوه فروشان و فروشندگان دوره‌گرد عرضه می‌شوند كه با استقبال زیادی به ویژه از سوی كودكان روبه‌رو می‌شود.
این میوه‌ها در صورتی كه نشسته و آلوده مصرف شوند احتمال ابتلا به بیماری‌های عفونی، گوارشی از جمله حصبه و مسمومیت‌های غذایی را افزایش می‌دهد.
بسیاری از افراد معتقدند كه این میوه‌ها سرد هستند و مصرف زیاد آنها موجب عوارضی از قبیل دل به هم خوردگی، تهوع، اسهال، سردرد و دل درد می‌شود.
در واقع گرد و غبار نشسته بر روی میوه‌ها حاوی بسیاری از میكروب‌هاست كه موجب ایجاد عوارضی شبیه همان سردی كردن می‌شود.
برخی از این میوه‌ها تنها با آب جوی، چاه و دیگر آب‌های غیر خوراكی توسط فروشنده‌ها شسته شده و بنابراین فرد مصرف‌كننده را گرفتار بیماری‌های گوارشی و حتی بسیاری از بیماری‌های عفونی كه تمام بدن را مبتلا كرده و عوارض جدی در پی دارند.
بیماری حصبه نوعی عفونت باكتریایی دستگاه گوارش ناشی از مصرف آب و مواد غذایی آلوده است كه می‌تواند افراد بی احتیاط را در كلیه سنین مبتلا كند، اما شدت این بیماری در كودكان و افراد بالای ۶۰ سال بیشتر است و عوارضی از قبیل كاهش شدید آب و املاح بدن، سوراخ شدن روده‌ها، خونریزی دستگاه گوارش، عفونت استخوان و زردی را ایجاد می‌كند.
مسمومیت‌های غذایی ناشی از باكتری‌هایی مثل سیلوس، سرئوس و استافیلوكوك اورئوس نیز از جمله بیماری‌هایی هستند كه در اثر مصرف غذا و میوه آلوده فرد را مبتلا كرده و عوارض خود را به او تحمیل می‌كنند.
چغاله بادام، میوه درخت بادام است كه در ابتدای رویش تا حدودی سفت بوده و قشر خارجی آن سبز رنگ و پوشیده از كرك ظریفی است در داخل آن نیز روكشی قرار دارد كه سفید و نرم بوده و مغز آبكی و نازم بادام را در خود نگهداری می‌كند. به مرور پوسته‌های رویی و داخلی بادام سفت‌تر شده و مغز بادام نیز شكل نهایی خود را می‌یابد از زمانی كه میوه جوان است و هنوز رشد كامل نكرده و كال است به آن چغاله بادام گفته می‌شود.
بادام رسیده بسیار مغذی است، البته بادام و به ویژه انواعی از آن كه مقداری تلخی دارند، حاوی مقدار بسیار كمی‌ اسید سیایندریك (تركیبی از اسم خطرناك سیانور) هستند كه مصرف بسیار زیاد و غیرمنطقی آنها می‌تواند به مسمومیتی از خفیف تا متوسط در فرد مصرف‌كننده منجر شود.
بادام تلخ وحشی مقدار بیشتری سم داشته و حتی وقتی چند بار در آب نمك جوشانده و آب حاصله دور ریخته شود نیز هنوز دارای اندكی ماده سمی‌ است، البته مصرف مقدار كمی‌ بادام شیرین و یا بادام وحشی تلخ گرفته، برای سلامتی مضر نبوده و نافع نیز هست.
در قدیم مردم معتقد بودند چغاله بادام، لثه و ریشه دندان را تقویت كرده و برای خشكی دهان مفید است.
آلوچه نیز جزو اولین میوه‌هایی است كه در بهار به بازار می‌آید. 
آلوچه گر به مقدار مناسب مصرف شود خاصیت مسهلی ندارد و تنها ممكن است خوردن نشسته آن میكروب‌هایی را وارد بدن كند كه به ناراحتی‌های گوارشی از قبیل دل درد و اسهال منجر شود.
این میوه چون حاوی برخی ویتامین‌ها و نیز پیش ساز ویتامین A است برای كمك به درمان شب كوری و نیز رشد بدن (در صورت مصرف تمام مواد غذایی دیگری كه موردنیاز كودكان هستند) مفید است.
آلوچه دارای ویتامین‌های B و C است و به همین جهت برای آرامش اعصاب نیز مفید است، ولی البته مصرف زیاد آن حالتی از حساسیت موقت را در دهان و دندان‌های مصرف‌كننده ایجاد می‌كند و هر ۱۰۰ گرم گوجه سبز ۳۰ كیلو كالری انرژی دارد.
لازم به ذكر است، اگر آلوچه و چغاله بادام كاملا تمیز و ضد عفونی شده و به صورت كمپوت خورش و ترشی آن‌ها در حد مناسب مصرف شوند، هیچ گونه خطری را متوجه مصرف‌كننده نمی‌كند و مواد مغذی مناسبی را نیز به بدن می‌رساند.
آلو منبع كربوهیدرات است. كم چربی و كم كالری است. منبع غنی ویتامین A و كلسیم، منیزیم، آهن،پتاسیم و فیبر است. آلو سدیم و كلسترول ندارد. مثل بسیاری از میوه ها مقادیر فراوانی ویتامین C دارد. برای تهیه برگه آلو از آلوهایی كه نرسیده ترند، استفاده می شود.

آلو روی درخت و در برابر اشعه خورشید خشك می شود. اما امروزه آلو را تحت تاثیر لوله های هوای داغ خشك می كنند كه این عمل سبب می شود محصولی یكدست حاصل شود.

پوست آلو حاوی ماده ای است كه حركات روده را تنظیم می كند. اگر پوست آلو را بگیرید بسیاری از اثرات مهم این میوه از بین می رود.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : یوسف

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان